2. Galebov dan

24.10.21 je društvo NK Galeb Ankaran organiziralo 2.galebov dan za najmlajše nogometaše


Na lep jesenski dan na Šrc Katarini se je zbralo približno 100 otrok.
Poleg domače ekipe se je turnirja udeležilo še NK Piran, FC Koper, NK Dekani in NK Korte.

Na turnir so bili povabljeni vsi klubi na obali, kateri imajo najmlajše selekcije. Žal, na dogodek se niso prijavila vsa društva. Vseeno se je turnir izvedel tako, da so vse ekipe igrale vsak z vsakim in otroci so pri tem uživali in merili moči z vsemi nasprotniki.


Selekcije so bile razvrščene po kategorijah U7 in U8.


Igralo se je na dva gola velikosti 2 krat 1m, igrišče je veliko cca 20 krat 15m. Ekipe štejejo 8 članov, od katerih štirje igrajo. Menjave so leteče… Igra se z žogo št. 4. Sodnika ni, trenerji pomagajo pri sojenju.

Rezultati se ne beležijo, lestvice ni. Čas igranja je 10 minut.
Na koncu turnirja so vsi otroci dobili medalje, katere je podelil predsednik medobčinske nogometne zveze Koper Borut Knafelc.


V društvu NK Galeb Ankaran smo zadovoljni z obiskom in super izpeljanim turnirjem. V bodoče bomo organizirali še turnirjev. Predvsem za mlajše selekcije U7, saj otroci v tej starosti še nimajo tekem oziroma prvenstva.


Zahvalili bi se staršem, našim prostovoljcem, predsedniku MNZ Koper, Zvezi Klif in društvom, ki so sodelovali na dogodku.

 


Predsednik društva NK Galeb Ankaran
Gaberc Miha